Čeprav je od uveljavitve Uredbe o zagotavljanju čezmejne prenosljivosti storitev spletnih vsebin na notranjem trgu, ki prebivalcem EU omogoča, da lahko med obiskom druge države EU še naprej uporabljajo storitve spletnih vsebin (gledajo filme ali športne dogodke, poslušajo glasbo, prenašajo e-knjige ali igrajo spletne igre) minilo že skoraj 2 leti, ni odveč ponovno opozoriti uporabnike na njihove pravice.
Kar polovica Evropejcev namreč dostopa do interneta preko svojih mobilnih naprav, poleg tega jih vedno več kupuje glasbo in video vsebine preko spleta, še posebej v obliki naročnin. Vsi ti lahko dostopajo do tovrstnih vsebin tudi na potovanju v drugi državi EU. V skladu s pravili ponudniki storitev spletnih vsebin potrošnikom ne smejo dodatno zaračunavati zagotavljanja čezmejne prenosljivosti.
Pravila veljajo tudi za prenosljivost spletnih naročnin za športne prenose, in sicer, če je šport del televizijskega ali radijskega programa, ki je na voljo prek spleta, če je šport del celotnega paketa spletnih storitev, katerega glavna značilnost je zagotavljanje del, ki so zaščitena z avtorskimi ali sorodnimi pravicami (npr. filmi in nanizanke), ter tudi če organizator športnih dogodkov vzpostavi namensko storitev spletnih vsebin.
Kljub prenosljivosti storitev pa ponudnik lahko zatemni ali drugače onemogoči predvajanje vsebin (najpogosteje so to športni dogodki in filmi), če v določeni državi članici EU ni pridobil avtorskih pravic za predvajanje teh vsebin.
Več informacij je dostopnih na spletni strani Evropske komisije.